"

Chcete podnikat a hledáte nápad? Máme pro Vás tip: Internetový časopis

06. 03. 2017 , aktualizace: 23. 11. 2017 Sdílej na Internetový časopis pro podnikání a franchising

Krátký úvod do podnikání na internetu

Podnikání na internetu se v posledních letech významně omezilo na několik forem. Klasické e-shopy, moderní infomarketing postavený na předávání know-how pomocí videí a e-booků, pro většinu uživatelů těžko uchopitelné affiliate programy a informační weby budující návštěvnost zajímavou pro zadavatele reklamy.

rovAn link up rozvíjí poslední zmíněnou oblast novým neotřelým způsobem. Dosáhnout návštěvnosti, kterou je možné zhodnotit prodejem reklamních ploch, je poměrně snadné, pokud rozumíte svým uživatelům. Obecný princip by se dal popsat následovně: bavte, vzdělávejte nebo věcně informujte.

Vytvořte a předávejte díky časopisu informace, o které lidé stojí

Bavit se chceme všichni, vzdělávat se potřebujeme všichni a věcné informace z oblasti, ve které podnikáte, se vždycky hodí. Informace s přidanou hodnotou vytváří vhodné prostředí pro pravidelně se vracející návštěvníky.

Cílem je tedy založit internetový časopis

Vyberte si téma a během pár dní můžete provozovat vlastní. rovAn link up je moderní redakční systém určený speciálně pro provoz internetových časopisů. Stačí otočit klíčem a můžete začít prodávat reklamní plochy a tvořit obsah.

Jak to funguje v praxi?

Podívejme se náš nejdéle fungující časopis – CentrumBrna.cz

V roce 2011 jsme hledali cestu, jak prezentovat desítky až stovky provozů v rámci jednoho webu, aby informace zůstali pro uživatele přehledné a aby uživatelé vždy viděli aktuální informace. Univerzální řešení jsme nenašli, a proto jsme začali vyvíjet vlastní -  v roce 2012 jsme porvé představili systém rovAn link up jako unikátní řešení časopisu CentrumBrna.cz – internetový časopis s kalendářem akcí a průvodcem středem města. Jeho cílem bylo od začátku podpořit život a podnikání v centru města  - prezentovat obchody, restaurace, kulturní instituce a další provozy jako největší zábavní a nákupní centrum v Brně.

Poskytováním užitečných a zajímavých informací dosáhl časopis rychle obchodně zajímavé návštěvnosti. V roce 2015 dle uznávaného celosvětového analitického nástroje Alexa.com se časopis CentrumBrna.cz umístil na první příčce mezi informačními portály provozovanými soukromým sektorem. Mezi nejúspěšnější články patří například články Kde v Brně zaparkovat nebo

Jaké vybrat hodinky? Můžete si také zagooglit na téma „safírové sklíčko“, pravděpodobně na první stránce najdete odkaz právě do časopisu CentrumBrna.cz, a to na článek: Jaké chtít sklíčko na hodinkách?

rovAn link up Vám nabídne až 4 možnosti jak zhodnotit Váš časopis

Obchodní model, který můžete spolu se systémem rovAn link up převzít, není postaven jen na prodeji reklamních ploch. Celkem můžete vydělávat pomocí 4 různých kanálů. Bannerové plochy jsou samozřejmostí, zpoplatnit můžete i samotné prezentace jednotlivých provozů, PR služby, nebo pozice „hlavních partnerů“.

CentrumBrna.cz je mezi časopisy fungujících na systému rovAn link up pionýrem. Již dlouho však není jediným. Podívejte se i na časopis o dračích lodích, nebo o brněnském futsalu.

Zní to zajímavě? Ano a funkčnost jsme si to ověřili v praxi. Jsme připraveni vám poskytnout veškeré odpovědi na Vaše otázky a pomoci Vám spustit Váš nový internetový časopis 


Jinde na Internetový časopis pro podnikání a franchising


HLAVNÍ PARTNEŘI